Slovak Czech English German Hungarian
Slide background
Slide background

NAPÍŠTE NÁM

 1. Zadajte meno:(*)
  Nezadali ste meno!
 2. Zadajte emailovú adresu:(*)
  Nezadali ste emailovú adresu!
 3. Napíšte správu:(*)
  Nenapísali ste správu!
 4. Opíšte ochranný kód:
  Opíšte ochranný kód:
    Iný kódNesprávny kód. Zopakujte to!

Prihlásenie

Vážení příznivci atletiky a našeho sportovního klubu.
Pokud jste si otevřeli tuto stránku, určitě máte zájem o činnost našeho klubu, nebo o start na mezinárodním silničním běhu Hodonín - Holíč - Skalica, jehož XXIV. ročník chceme uspořádat 13.12.2014.

V krátkosti Vám chceme představit náš sportovní klub, který zahájil svou činnnost v roce 1963 v měsící květen. Byl založen ako atletický oddíl TJ ZVL Skalica. U jeho zrodu stál především velký nadšenec atletiky jak mu u nás říkáme Mistr Rudolf Roučka, spolu s dalšími kolegy. V 70 letech oddíl řídil Mgr. Zapletal, 80 letech Judr. Dušan Krivský a Ing.Eduard Vrábel, v posledních letech Zdeněk Zalubil.

Zažili jsme roky bohatší na sportovní úspìchy i roky slabší. Vynikajících výsledkù dosahovali naši členové v soutěžích družstev v úvodních 10 ročnících své existence. Po 10 letech se od odddílu odpojila skupina kolem J.Zapletala a vznikl samostatný klub AC Olympia Skalica, který se věnoval žákovské atletice v kategorii děvčat. Dnes již všechna mládež ve Skalici  trenuje atletiku v rámci našeho klubu a navíc zastřešujeme trennkové středisko mládeže při ZŠ Brezová pod Bradlom.

  

V 80. Letech se vytvořila silná běžecká skupina kolem čs. reprezentanta a později i Švédského reprezentanta v maratónu J.Machálka / os.rekord v maratónu 2:13:57 hod. /. Jozef odešel do Švédska v roce 1983. Spolu s mín oblékal reprezentační dres i Z.Zalubil / maratón 2:19:58 hod./.

Koncem 80. Let jsme měli silné individuality v bězích. Posledních 10 let je ve znamení Grafobal teamu AŠK Skalica. Vyvrcholením naší činnosti byl start na poháru mistrù evropských zemí v roce 1999 v půlmaratónu a letošní start na poháru mistrů evropských zemí v cross - countri ve Španělsku. Vynikající je dvojnásobný start našeho člena J. Križáka na mistrovství světa v půlmaratónu ve Švýcarsku a v Itálii, kde podal sympatické výkony v osobních rekordech. Družstvo běžců našeho klubu má vynikající výsledky na MSR a na ostatních bězích. Mistrem světa v kategorii veteánů v běhu do vrchu byl J.Kaňa. Letos zlepšil rekord SR v běhu na 800m dorostu - 1:49,86 min náš odchovanec J.Repčík - 1.trenér Mgr.Bôžik.

Pokud máte zájem, najdete zde několik fotografií a stránek z naší kroniky. V případě, že máte nějakou fotodokumentaci, nebo výsledky našeho klubu, které chcete zvěřejnit, rádi tak učiníme na naší stránce . V tom případě je zasílejte na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Nesmírně velký význam má pro nás podpora ze strany skalické firmy Grafobal, a.s. Skalica. Grafobal má ve Skalici dlouholetou tradici a je pro nás ctí reprezentovat zručnost a um zaměstnanců firmy, která se zde dědí a předává již po několik pokolení. Firma dosáhla ve svém oboru vynikajících ocenění. Podobné podpoře se těšíme i u nejprogresivnější skalické firmy INA Skalica s.r.o, která buduje ve Skalici podobné pozice. INA povznesla strojírenství ve Skalici o několik generací vpřed a byla Top firmou SR v roce 2002.

 Poděkovat chceme i všem příznivcům a sponzorům, kteří nás po celou dobu podporovali a pomáhali nám realizovat naši činnost. Nelze zde nevzpomenout město Skalica od roku 1963, bývalé ZVL Skalica, JOPI Skalica. Je Vás hodně všechny zde nelze vyjmenovat. Děkuji Vám všem za pomoc a podporu rozvoje atletiky ve Skalici! I díky Vám se stala Skalica významným atletickým střediskem na Slovensku.

 Díky městu Skalica a skalickým firmám se uskutečnila rekonstrukce atletické dráhy a dnes má atletická část stadionu evropskou úroveň.  Vracejí se zde soutěže v rámci SR a v budoucnu snad i mezinárodní.

Děkuji Vám všem!

Zdeněk Zalubil
Předseda ŠK Skalica

Zobraziť Športový klub ŠK Skalica na väčšej mape