Slovak Czech English German Hungarian
Slide background
beh-hod-holic-skalica

ONLINE REGISTRÁCIA

ZASTAVENÁ

OZNAMY

2% z daní pre Športový klub ŠK Skalica - podporte ...
2% z daní pre Športový klub ŠK Skalica - podporte rozvoj mládežnického športu v našom klube.

    Prijmite naše poďakovanie za podporu v minulom kalendárnom roku. Dovoľujeme si Vás požiadať  o podporu našej činnosti [ ... ]

Čítajte ďalej...

Počasie Skalica - Svieti.com

Skalický bejzbalisti s mimoriadnymi úspechmi v sezóne 2016

 

MSr-U12            Leto nám skončilo, vonku sa pomaly začína ochladzovať, listy zo stromov postupne opadávajú. . . zvieratá a živočíchy menia svoj rytmus a pomaly sa všetko pripravuje na zimné obdobie.

To isté platí aj v tábore skalických bejzbalistov.

Skončila im úspešná sezóna, treba nechať oddýchnuť svaly, šľachy i myseľ a postupne sa pripravovať na ďalšie hráčske obdobie. Aby sme však boli presní, zhrňme si tohtoročnú sezónu v tíme Šk Skalica .

Koncom februára 2016 najprv absolvovali zimnú prípravu v českej hrotovickej lige, kde odohrali šestnásť zápasov, z toho iba štyri zápasy vyhrali, ale efekt tam bol ,- a o to v tejto príprave išlo.

V slovenskej zimnej lige odohrali ďalších dvadsať deväť zápasov s výbornými výsledkami a umnou hrou. Celkový sumár v tejto lige bol dvanásť výhier a sedemnásť prehier a konečné druhé miesto , spolu s cenou pre najlepšieho pálkara pre Timona Nespala.

Letná sezóna v bejzbale začína začiatkom apríla a končí začiatkom júla. V nej si tiež oba skalické tímy U10 aj U12 počínali veľmi dobre a odohrali výborné zápasy so skvelými výsledkami.

Počas leta do tímu prišlo dvanásť nových detí a tak tréneri museli kombinovať tréningy pre skúsenejších hráčov a pre nováčikov. Tí však do tímu výborne zapadli a dobre ho doplnili.

Odohratých zápasov počas hlavnej sezóny bolo dvadsaťjeden , z toho dvanásť výhier. Tréneri mohli byť nadmieru spokojní, pretože oba tímy sa kvalifikovali na jesenné Majstrovstvá Slovenska.

To však zďaleka nie je všetko, pretože mladí skalický hráči sa tak za tri roky zlepšili , že piati z nich sa dostali aj do širšieho kádra slovenskej reprezentácie: Timon Nespala, Nikolas Nespala, Denis Balogh, Marek Blín a Dušan Lipták.

Slovenská reprezentácia U12

Príprava nebola síce podľa očakávania skalických trénerov, lebo sa museli prispôsobovať trnavskému spôsobu tréningov, ale skúsenosti sú na nezaplatenie. Do užšieho kádra a miestenku do Třebíče, kde sa konali Majstrovstvá Európy napokon získali traja skaličania. Najlepším hráčom Slovenska bol vyhlásený len 10- ročný hráč zo Skalice Nikolas Nespala. Slovensko obsadilo napokon ôsme miesto spomedzi dvanástich tímov, ale dojem a dobrú hru určite zanechali ..

Počas leta sa baseballová liga v týchto kategóriach nehrá, ale každý tím chodí po sústredeniach a rôznych turnajoch.My v našom tíme sme však tento čas využili na relax a odpočinok, keďže už počas zimy naši hráči odohrali vysoké množstvo zápasov.

V polovici augusta začal letný tréningový proces a príprava na play off v oboch kategóriach U10 a  U12.

Na tréning chodilo dvadsaťšesť hráčov, čo je pre nás veľká zodpovednosť, aby sme tieto deti zadelili do skupín a vysvetlili im aspoň základné pravidlá. U nás je zvykom, že každý hrá, aby si vychutnal atmosféru zápasov a samotné herné situácie.Išlo nám o to, aby sme v deťoch vzbudili hlavne chuť trénovať a zábavu pri tréningoch.

            V polovici septembra naši dvanásťroční nastúpili do play off s výborným výsledkom, keď v prvom zápase hladko porazili vicemajstra z Bratislavy výsledkom 16-2 . Druhý zápas nám nevyšiel ako sme chceli, preto sme do zápasu nasadili absolútných nováčikov, aby sme ušetrili silu naších skúsenejších hráčov na nedeľu. S Trnavou sme prehrali 12-2 a na druhý deň nás čakalo finále.

            Tento rok sme boli neskutočne blízko, aby sme zlato doviezli domov. Súper viedol 2-0 , my sme však otočili na   4-2 pre nás, avšak v absolútnom závere sme dostali tri body a to rozhodlo o víťazstve Trnavy. Cez to všetko byť druhým na Slovensku, je pre nás dobré znamenie a predzvesť toho, že s deťmi ideme správnym smerom.

            Naši mladší žiaci to mali v play off o dosť ťažšie ako minulý rok, ale v poslednom turnaji tohto roku si poradili s Bratislavou 18–3, S Trnavou 11-4, s Angels síce prehrali 10-1, ale v záverečnom zápase porazili druhý tím Trnavy 12-0 a tým si zabezpečili druhé miesto na Slovensku.

Okrem toho sa nám podaril obnoviť aj tím mužov a tí získali na Majstrovstvách Slovenska v slowpitchi tretie miesto.

Bilancia v tomto roku   tri druhé miesta a jedno tretie miesto. Myslím, si že môžeme byť nadmieru spokojní.

Po tom čo sme začali v roku 2013 s tromi deťmi, tak po troch rokoch ich máme v tíme zhruba tridsať. Otvárame krúžok v Skalici, v Gbeloch a máme nové ciele. Budúci rok sa znovu ide na Majstrovstvá Európy do Holadska U12 a do Rakúska U13. Je to pre nás výzva a my sa pokúsime, aby i tam naše deti nechýbali.

Zabezpečiť chod nášho tímu nám v tomto roku pomáhali spoločnosti Kvarteto, Aproxima, Mfk Skalica,-ktorí nám umožnili počas sezóny trénovať s deťmi na umelej ploche, Šk Skalica, mesto Skalica a samozrejme rodičia a tréneri Jozef Blín, Tomáš Gaža, Mgr.Branislav Samson, Mgr. Radovan Nespala, preto sa im i touto formou chcem poďakovať. Bez týchto ľudí by to naozaj nešlo.

Uverejnené 13/01/2017, 17:30
baseball-v-roku-2016 Skalický bejzbalisti s mimoriadnymi úspechmi v sezóne 2016               Leto nám skončilo, vonku sa pomaly začína ochladzovať, listy zo stromov postupne opadávajú. . . zvieratá...
2048
Uverejnené 20/11/2015, 21:34
sezona-2015      Jeseň a zimu sme znovu odtrénovali na 2. Zš v Skalici. Okrem toho sme absolvovali zopár tréningov vo fitness v Skalici, kde sme sa u detí zameriavali na medzilopatkové svalstvo a koordinačné cvičenia. Tieto tréningy veľmi...
2759
Uverejnené 20/11/2015, 21:30
sezona-2014      Začiatkom roku 2014 sme dostali zo Slovenskej bejzbalovej federácie ponuku nastúpiť do Slovenskej detskej ligy, v ktorej sme napokon odohrali 20 zápasov s jedným víťazstvom a devätnástimi prehrami. Okrem toho sme sa...
3137
Uverejnené 20/11/2015, 21:10
uspesna-sezona-skalickych-bejzbalistov      Pre skalický detský bejzbalový tím bola tohtoročná sezóna nadmieru úspešná. Deti hrajú od roku 2013 a prvými hráčmi tohto tímu boli Nikolas a Timon Nespalovci spolu s Marekom Blínom. Deti sme učili základné prvky tohto...
1829
Uverejnené 16/10/2009, 22:47
odchovanec-nasho-klubu-majstrom-rakuska-v-baseballePotešenie pre všetkých priaznivcov baseballu v Skalici. Odchovanec skalického baseballu  Matúš  Kužma získal titul v rakúskej lige. Nepochybne je to jeho veľký osobný úspech a  o tom, že je to vynikajúci hráč svedčí i pálkarský priemer z...
3445