Slovak Czech English German Hungarian
Slide background
Slide background

OZNAMY

Treninky mládeže - september 2020

     Atletické treningy sú do odvolania zrušené. / cca do 3.10.2020/     Preteky v Skalici 27.9.2020 sa neuskutočnia z [ ... ]

Čítajte ďalej...
2% z daní pre Športový klub ŠK Skalica - podporte ...
2% z daní pre Športový klub ŠK Skalica - podporte rozvoj mládežnického športu v našom klube.

    Prijmite naše poďakovanie za podporu v minulom kalendárnom roku. Dovoľujeme si Vás požiadať  o podporu našej činnosti [ ... ]

Čítajte ďalej...

Počasie Skalica - Svieti.com

Skalický bejzbalisti s mimoriadnymi úspechmi v sezóne 2016

 

MSr-U12            Leto nám skončilo, vonku sa pomaly začína ochladzovať, listy zo stromov postupne opadávajú. . . zvieratá a živočíchy menia svoj rytmus a pomaly sa všetko pripravuje na zimné obdobie.

To isté platí aj v tábore skalických bejzbalistov.

Skončila im úspešná sezóna, treba nechať oddýchnuť svaly, šľachy i myseľ a postupne sa pripravovať na ďalšie hráčske obdobie. Aby sme však boli presní, zhrňme si tohtoročnú sezónu v tíme Šk Skalica .

Koncom februára 2016 najprv absolvovali zimnú prípravu v českej hrotovickej lige, kde odohrali šestnásť zápasov, z toho iba štyri zápasy vyhrali, ale efekt tam bol ,- a o to v tejto príprave išlo.

V slovenskej zimnej lige odohrali ďalších dvadsať deväť zápasov s výbornými výsledkami a umnou hrou. Celkový sumár v tejto lige bol dvanásť výhier a sedemnásť prehier a konečné druhé miesto , spolu s cenou pre najlepšieho pálkara pre Timona Nespala.

Letná sezóna v bejzbale začína začiatkom apríla a končí začiatkom júla. V nej si tiež oba skalické tímy U10 aj U12 počínali veľmi dobre a odohrali výborné zápasy so skvelými výsledkami.

Počas leta do tímu prišlo dvanásť nových detí a tak tréneri museli kombinovať tréningy pre skúsenejších hráčov a pre nováčikov. Tí však do tímu výborne zapadli a dobre ho doplnili.

Odohratých zápasov počas hlavnej sezóny bolo dvadsaťjeden , z toho dvanásť výhier. Tréneri mohli byť nadmieru spokojní, pretože oba tímy sa kvalifikovali na jesenné Majstrovstvá Slovenska.

To však zďaleka nie je všetko, pretože mladí skalický hráči sa tak za tri roky zlepšili , že piati z nich sa dostali aj do širšieho kádra slovenskej reprezentácie: Timon Nespala, Nikolas Nespala, Denis Balogh, Marek Blín a Dušan Lipták.

Slovenská reprezentácia U12

Príprava nebola síce podľa očakávania skalických trénerov, lebo sa museli prispôsobovať trnavskému spôsobu tréningov, ale skúsenosti sú na nezaplatenie. Do užšieho kádra a miestenku do Třebíče, kde sa konali Majstrovstvá Európy napokon získali traja skaličania. Najlepším hráčom Slovenska bol vyhlásený len 10- ročný hráč zo Skalice Nikolas Nespala. Slovensko obsadilo napokon ôsme miesto spomedzi dvanástich tímov, ale dojem a dobrú hru určite zanechali ..

Počas leta sa baseballová liga v týchto kategóriach nehrá, ale každý tím chodí po sústredeniach a rôznych turnajoch.My v našom tíme sme však tento čas využili na relax a odpočinok, keďže už počas zimy naši hráči odohrali vysoké množstvo zápasov.

V polovici augusta začal letný tréningový proces a príprava na play off v oboch kategóriach U10 a  U12.

Na tréning chodilo dvadsaťšesť hráčov, čo je pre nás veľká zodpovednosť, aby sme tieto deti zadelili do skupín a vysvetlili im aspoň základné pravidlá. U nás je zvykom, že každý hrá, aby si vychutnal atmosféru zápasov a samotné herné situácie.Išlo nám o to, aby sme v deťoch vzbudili hlavne chuť trénovať a zábavu pri tréningoch.

            V polovici septembra naši dvanásťroční nastúpili do play off s výborným výsledkom, keď v prvom zápase hladko porazili vicemajstra z Bratislavy výsledkom 16-2 . Druhý zápas nám nevyšiel ako sme chceli, preto sme do zápasu nasadili absolútných nováčikov, aby sme ušetrili silu naších skúsenejších hráčov na nedeľu. S Trnavou sme prehrali 12-2 a na druhý deň nás čakalo finále.

            Tento rok sme boli neskutočne blízko, aby sme zlato doviezli domov. Súper viedol 2-0 , my sme však otočili na   4-2 pre nás, avšak v absolútnom závere sme dostali tri body a to rozhodlo o víťazstve Trnavy. Cez to všetko byť druhým na Slovensku, je pre nás dobré znamenie a predzvesť toho, že s deťmi ideme správnym smerom.

            Naši mladší žiaci to mali v play off o dosť ťažšie ako minulý rok, ale v poslednom turnaji tohto roku si poradili s Bratislavou 18–3, S Trnavou 11-4, s Angels síce prehrali 10-1, ale v záverečnom zápase porazili druhý tím Trnavy 12-0 a tým si zabezpečili druhé miesto na Slovensku.

Okrem toho sa nám podaril obnoviť aj tím mužov a tí získali na Majstrovstvách Slovenska v slowpitchi tretie miesto.

Bilancia v tomto roku   tri druhé miesta a jedno tretie miesto. Myslím, si že môžeme byť nadmieru spokojní.

Po tom čo sme začali v roku 2013 s tromi deťmi, tak po troch rokoch ich máme v tíme zhruba tridsať. Otvárame krúžok v Skalici, v Gbeloch a máme nové ciele. Budúci rok sa znovu ide na Majstrovstvá Európy do Holadska U12 a do Rakúska U13. Je to pre nás výzva a my sa pokúsime, aby i tam naše deti nechýbali.

Zabezpečiť chod nášho tímu nám v tomto roku pomáhali spoločnosti Kvarteto, Aproxima, Mfk Skalica,-ktorí nám umožnili počas sezóny trénovať s deťmi na umelej ploche, Šk Skalica, mesto Skalica a samozrejme rodičia a tréneri Jozef Blín, Tomáš Gaža, Mgr.Branislav Samson, Mgr. Radovan Nespala, preto sa im i touto formou chcem poďakovať. Bez týchto ľudí by to naozaj nešlo.

     Jeseň a zimu sme znovu odtrénovali na 2. Zš v Skalici. Okrem toho sme absolvovali zopár tréningov vo fitness v Skalici, kde sme sa u detí zameriavali nabejzbal-sezona-2015 medzilopatkové svalstvo a koordinačné cvičenia. Tieto tréningy veľmi pomohli deťom, hlavne vtom, že sa stali odvážnejšími a o niečo viac cieľavedomejšími.

     Hlavná časť súťaže 2015 skončila pre nás veľmi dobre. Zo 16 zápasov sme 7 vyhrali, 9 prehrali a celkovo sme skončili na 3.mieste, čo nám prinieslo kvalifikovanie sa do play off o Majstra Slovenska.

     Samotné play off U12 sa uskutočnilo 10-11.októbra 2015 na štadióne v Trnave, kde pri 8°C si naši hráči počínali veľmi dobre a celkovo obsadili krásne tretie miesto a doviezli si domov bronzové medaily.

     Okrem toho tento rok Slovenská bejzbalová federácia vyhlásila aj Majstrovstvá Slovenska v kategórii do 10 rokov a odtiaľto si naše decká priviezli dokonca medaily za úžasné druhé miesto. Vo finále sme trápili majstrov z Trnavy až do posledného momentu zápasu, keď sme doslova v poslednej chvíli prehrali 10-9.

Skaličania v slovenskej reprezentácii

     Počas hlavnej súťaže pokračovali reprezentačné sústredenia a turnaje na ktorých sa z nášho klubu celkovo bejzbal--reprezentaciazúčastnili 4 hráči. Filip Hrušecký, ktorí už patrí podľa veku do kategórie kadetov sa svojou hrou a prístupom kvalifikoval na Majstrovstvá Európy do Srbska, odkiaľ priniesol medailu za 3. miesto. Zvyšní traja sa zúčastnili prestížneho turnaja v Prahe, nazývaný Superpohár za účasti 24 tímov z celého sveta.

bejzbal-historia     Pre skalický detský bejzbalový tím bola tohtoročná sezóna nadmieru úspešná. Deti hrajú od roku 2013 a prvými hráčmi tohto tímu boli Nikolas a Timon Nespalovci spolu s Marekom Blínom. Deti sme učili základné prvky tohto športu na sídlisku Lúčky v Skalici, spolu s kamarátom Jožkom Blínom. Postupne sa k naším trom deťom začali pridávať aj ich spolužiaci a kamaráti.

Krátka história klubu

bejzbal-historia-cvicenie     Napokon z tohto „pouličného hrania bejzbalu“ vznikol v Skalici prvý detský bejzbalový tím v histórií nášho klubu. Počet detí v lete 2013 narástol na jedenásť a to nás doviedlo k myšlienke začať s kompletným tréningom týchto detí. Trénovali sme každý deň dve až tri hodiny a keďže to deti bavilo tak na jeseň 2013 sme pre nich dohodli tréningy na 2.Zš Mallého v Skalici. Tréning bol stále zameriavaný na základné prvky : hádzanie loptičky, chytanie loptičky, základné pravidlá a behanie po métach.

     V decembri sme boli pozvaní do Bratislavy na náš prvý zápas s hráčmi majstrovského Apollo Bratislava. Zápas sa hral v telocvični a deti mali z neho nesmiernu radosť i keď prehrali

     Začiatkom roku 2014 sme dostali zo Slovenskej bejzbalovej federácie ponuku nastúpiť do Slovenskej detskej ligy, v ktorej sme napokon odohrali 20bejzbal-historia-team zápasov s jedným víťazstvom a devätnástimi prehrami. Okrem toho sme sa zúčastnili ďalších dvoch turnajov na Slovensku s bilanciou jedno víťazstvo a päť prehier.

     Deti sa počas prvej sezóny učili hlavne pravidlá a spôsob ako bejzbal hrať, výsledky pre nás neboli dôležité. Išlo nám o to, aby všetky deti pravidelne hrali, bez ohľadu na to, kto je lepší kto horší.

Skaličania v slovenskej reprezentácii

     I keď v našej prvej sezóne sme nastúpili ako nové a neskúsené mužstvo, najšikovnejší piati hráči dostali ponuku zúčastniť sa tréningov tvoriaceho sa výberu reprezentácie Slovenska U10 a U12. Z piatich hráčov si miesto v reprezentácii udržali traja a spolu s ostatnými hráčmi výberu Slovenska odohrali dva medzinárodné turnaje v Prahe. Na turnaji si počínali veľmi dobre a svoje miesta v reprezentácii obhájili. Spoločne sa budú pripravovať na Majstrovstvá Európy v roku 2016.

majster rakuska v baseballePotešenie pre všetkých priaznivcov baseballu v Skalici. Odchovanec skalického baseballu  Matúš  Kužma získal titul v rakúskej lige. Nepochybne je to jeho veľký osobný úspech a  o tom, že je to vynikajúci hráč svedčí i pálkarský priemer z posledného  finálového zápasu 0,666 (HR, dvojmeťák, 6-3 out a trefenie nadhodom) s  dotlačením 4 bodov!!!  Musia skalickí baseballisti hrať a  trénovať iba  mimo Skalicu?
Uverejnené 13/01/2017, 17:30
baseball-v-roku-2016 Skalický bejzbalisti s mimoriadnymi úspechmi v sezóne 2016               Leto nám skončilo, vonku sa pomaly začína ochladzovať, listy zo stromov postupne opadávajú. . . zvieratá...
1683
Uverejnené 20/11/2015, 21:34
sezona-2015      Jeseň a zimu sme znovu odtrénovali na 2. Zš v Skalici. Okrem toho sme absolvovali zopár tréningov vo fitness v Skalici, kde sme sa u detí zameriavali na medzilopatkové svalstvo a koordinačné cvičenia. Tieto tréningy veľmi...
2383
Uverejnené 20/11/2015, 21:30
sezona-2014      Začiatkom roku 2014 sme dostali zo Slovenskej bejzbalovej federácie ponuku nastúpiť do Slovenskej detskej ligy, v ktorej sme napokon odohrali 20 zápasov s jedným víťazstvom a devätnástimi prehrami. Okrem toho sme sa...
2659
Uverejnené 20/11/2015, 21:10
uspesna-sezona-skalickych-bejzbalistov      Pre skalický detský bejzbalový tím bola tohtoročná sezóna nadmieru úspešná. Deti hrajú od roku 2013 a prvými hráčmi tohto tímu boli Nikolas a Timon Nespalovci spolu s Marekom Blínom. Deti sme učili základné prvky tohto...
1513
Uverejnené 16/10/2009, 22:47
odchovanec-nasho-klubu-majstrom-rakuska-v-baseballePotešenie pre všetkých priaznivcov baseballu v Skalici. Odchovanec skalického baseballu  Matúš  Kužma získal titul v rakúskej lige. Nepochybne je to jeho veľký osobný úspech a  o tom, že je to vynikajúci hráč svedčí i pálkarský priemer z...
3114