Slovak Czech English German Hungarian
instagram askskalicafacebook-askskalica
Slide background

OZNAMY

2% z daní pre Športový klub ŠK Skalica - podporte ...

    Prijmite naše poďakovanie za podporu v minulom kalendárnom roku. Dovoľujeme si Vás požiadať  o podporu našej činnosti [ ... ]

Čítajte ďalej...
Vážení příznivci atletiky a našeho oddílu atletiky.
 
 V krátkosti Vám chceme představit náš atletický oddíl, který zahájil svou činnnost v roce 1963 v měsící květen. Byl založen ako atletický oddíl TJ ZVL Skalica. U jeho zrodu stál především velký nadšenec atletiky Rudolf Roučka, spolu s dalšími kolegy. V 70 letech oddíl řídil Mgr. Zapletal, 80 letech Judr. Dušan Krivský a Ing.Eduard Vrábel, v posledních letech Zdeněk Zalubil.

Zažili jsme roky bohatší na sportovní úspěchy i roky slabší. Vynikajících výsledkù dosahovali naši členové v soutěžích družstev v úvodních 10 ročnících své existence. Po 10 letech se od odddílu odpojila skupina kolem J.Zapletala a vznikl samostatný klub AC Olympia Skalica, který se věnoval žákovské atletice v kategorii děvčat. Dnes již všechna mládež ve Skalici  trenuje atletiku v rámci našeho klubu a navíc zastřešujeme trenkové středisko mládeže při ZS Vajanského 2, Skalica.

  

 V 80. Letech se vytvořila silná běžecká skupina kolem čs. reprezentanta a později i Švédského reprezentanta v maratónu J.Machálka / os.rekord v maratónu 2:13:57 hod. /. Jozef odešel do Švédska v roce 1983. Spolu s mín oblékal reprezentační dres i Z.Zalubil / maratón 2:19:58 hod./.

Koncem 80. Let jsme měli silné individuality v bězích. Posledních 20 let je ve znamení Grafobal teamu AŠK Skalica. Vyvrcholením naší činnosti byl start na poháru mistrù evropských zemí v roce 1999 v půlmaratónu a další  starty na poháru mistrů evropských zemí v cross - countri ve Španělsku , Portugalsku a Turecku.. Vynikající byl dvojnásobný start našeho člena J. Križáka na mistrovství světa v půlmaratónu ve Švýcarsku a v Itálii, kde podal sympatické výkony v osobních rekordech. Družstvo běžců našeho klubu má vynikající výsledky na MSR a na ostatních bězích. Mistrem světa v kategorii veteánů v běhu do vrchu byl J.Kaňa. Reprezentantem SR v běhu na 800m byl  náš odchovanec J.Repčík - 1.trenér Mgr.Bôžik.

 Pokud máte zájem, najdete zde několik fotografií a stránek z naší kroniky. V případě, že máte nějakou fotodokumentaci, nebo výsledky našeho klubu, které chcete zvěřejnit, rádi tak učiníme na naší stránce . V tom případě je zasílejte na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 Nesmírně velký význam má pro nás podpora ze strany skalické firmy Grafobal, a.s. Skalica. Grafobal má ve Skalici dlouholetou tradici a je pro nás ctí reprezentovat zručnost a um zaměstnanců firmy, která se zde dědí a předává již po několik pokolení. Firma dosáhla ve svém oboru vynikajících ocenění. Podobné podpoře se těšíme i u nejprogresivnější skalické firmy Dnes Schaeffler spol. s r.o. / dříve INA Skalica s.r.o,/ která buduje ve Skalici podobné pozice. INA povznesla strojírenství ve Skalici o několik generací vpřed a byla Top firmou SR v roce 2002.

 Poděkovat chceme i všem příznivcům a sponzorům, kteří nás po celou dobu podporovali a pomáhali nám realizovat naši činnost. Nelze zde nevzpomenout město Skalica od roku 1963, bývalé ZVL Skalica, JOPI Skalica. V posledních letech občanské združení KVARTETO.  Je Vás hodně všechny zde nelze vyjmenovat. Děkuji Vám všem za pomoc a podporu rozvoje atletiky ve Skalici! I díky Vám se stala Skalica významným atletickým střediskem na Slovensku.

 Díky městu Skalica a skalickým firmám se uskutečnila rekonstrukce atletické dráhy a dnes má atletická část stadionu evropskou úroveň.  Vracejí se zde soutěže v rámci SR a v budoucnu snad i mezinárodní.

Děkuji Vám všem!

Zdeněk Zalubil
Předseda ŠK Skalica
V príprave